Türkiye'nin en yeni ve en hızlı büyüyen forum sitesi

AnasayfaPortal*SSSÜye ListesiKullanıcı GruplarıAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Ermeniler Soykırımdan Değil Hastalıktan Öldü

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
zlmrml
Forumun Prensesi
Forumun Prensesi

Kadın Mesaj Sayısı : 225

MesajKonu: Ermeniler Soykırımdan Değil Hastalıktan Öldü   Çarş. 13 Şub. - 16:37

Amerikalı ünlü tarihçi Justin McCarthy, I. Dünya Savaşı sırasında ölen Ermenilerin soykırımdan değil açlık ve hastalıktan öldüğünü söyledi. Florida Üniversitesi Türk Öğrenci Birliği tarafından organize edilen konferansta konuşan tarihçi McCarthy, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Ermenilere karşı bir soykırım yaşanmadığını belirtti.

Önceki gün University of Florida'da konuşan Louisville Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy, 'Ermeniler savaş sırasında Osmanlı'ya karşı savaşıp, silahlı gerilla timleri kurdu. Osmanlılar bu timlere karşı kendilerini korudu' dedi.

Ermenilerin yerlerinden edilip başka bir yere götürülmelerinin haklı bir davranış olduğunu, Osmanlıların asla Ermenileri öldürmeye niyet etmediğini kaydeden McCarthy, 'Bu tahliye sırasında hayatını yitirenler oldu; ancak Osmanlılar hiçbir Ermeni'yi öldürmeye niyet etmedi.' diyerek sözlerini tamamladı.

Organizasyonda konuşan UF Türk Öğrenci Derneği Başkanı Altan Özler de 'Amacımız Ermeni iddialarının dışında meşru başka görüşler de olduğunu göstermekti. Bunu başardığımıza inanıyorum. Bu meselenin siyasetçiler tarafından değil; tarihçiler tarafından incelenmesi gerektiğini düşüyoruz.' dedi.
Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hastalık ve Zararları..
» Hastalık Kavramı Hakkında
» Giriş yaptıktan sonra kaybolma
» bilgisayarımdan foruma nasıl video atarım
» YARDIM ! Arkadas'lar Uye Girişi Yaptıktan Sonra ...